İSO YÜK KONTEYNER;

İso yük konteynerı dünya standartlarında bir ürün olup muhtelif çeşitleri bulunmaktadır. Konteynerlar karbon çelikten üretilmiş olup taban kısımları playwood ile döşenmiştir.

Karayolları taşımacılığına deniz yolu taşımacılığına hava yolu taşımacılığına tren yolu taşımacılığına uygun olarak üretilmiştir. Ortalama 2.40 x 6.00 m 2.40×12.00 m en boy ölçülerinde olup yükseklikleri 2.70 cm ile 2.90 cm yüksekliklerinde olup muhtelif çeşitleri vardır. Yüksekliğine göre İso yük konteynerı ortalama 2.50 veya 3.00 mm duvar kalınlıkları vardır. Konteynerın dış duvar saçları karbon çelikten imal edilmiştir.20 ton ile 30 ton arasında taşıma kapasitesi vardır. Üst üste 6-7 kat konumlandırılır. İsitif olabilir. Yük taşıma kapasitesi çok fazladır. Sızdırmazlık özelliği mevcuttur. Orijinal boyası güneş  ışınlarından kolay  kolay etkilenmez. Özel boyası vardır (Silikon soğutmalı boya kullanılır.) Sıfır ve ikinci el olarak kullanılır. Tüm ihracat ve ithalat sektöründe ve taşımacılıkta kullanılır. Ürünlerin milletler arası veya kıtalar arası taşımacılığında gönderilen malzemelerin sağlıklı bir şekilde yerine varmasına İso yük konteynerları öncülük eder. Aktim Konteyner firması olarak yurtdışından sıfır ve ikinci el İso yük konteyner getirmekteyiz. Bu konteynerların satışını kiralamasını ayrıca modifikasyonunu yapmaktayız. Aktim Konteyner  firması olarak müşterilerimizin isteği doğrultusunda konteynera her türlü şekil ve modifiye işlemi yapmaktayız. Bir inşaatta yaşam alanı için ne yapılması gerekiyorsa bizler konteynera aynı şekilde uygulama yapmaktayız.

Konteynerların çeşitleri;

20 DC (6.00 m)

40 DC (12 m)

40 HC (En yüksek olan)

Open side

Open top Flat rack

10 DC (2.40×3.00 m)

Reefer (Soğutuculu Konteyner)

20 Open top

40 Open top olarak çeşitleri bulunmaktadır. Firmamız Container çeşitlerinin sıfır ikinci el ve kiralaması ile hizmet vermektedir. Konteyner fiyatları zaman zaman arz ve talebe göre iniş çıkışlar göstermektedir. Son zamanlarda konteyner fiyatlarında artış olmuştur bunun sebebi konteyner üretiminin olmamasıdır. Dünyada çelik fiyatlarının artması ve de ülkemize konteyner girişlerinin azalmasından olayı sektörümüzde fiyatları yükselmiştir. Aktim konteyner firması olarak müşterilerimize bu sektörde daha iyi hizmet verebilmek için konteyner lojistik taşımacılığını da yapmaktayız. Hedefimiz müşterilerimize daha iyi daha kalite bir şekilde hizmet sunmaktır. Değişen global dünyada yük konteyner sektörü önemli bir yer tutmaktadır. Taşımacılık haricinde yaşam alanı olarak ayrıca konteyner ev olarak da uygulanmaktadır. Yük konteynerının kullanılmadığı hiçbir sektör neredeyse yok gibidir.

İso yük konteyner denilince en fazla 20’likve 40’lık olarak tabir edilen konteyner akla gelir. Bunlar  kapalı olup çift kanat kapılı kilit sistemli kapıları vardır. Bu konteynerları genelde kara taşımaclığında ki tırların dorselerinde görebiliriz. Boyları 6 m ile 12 m ve 13.5 m arasında değişir. Diğer çeşitler ise Open top konteyner. Konteynerın tavanı, yükün daha rahat girip çıkması için üst kısmı açıktır. Orada sadece branda mevcuttur. Yükleme yapıldıktan sonra branda kapanır ve konteynerın içindeki ürünün dış dünya ilişiği kesilir. Open side konteyner İso yük konteynerları içinde çok fazla tercih edilen konteynerdir. Konteynerın uzun duvarlarının (6.00 m ve 12.00 m) duvarlarının katlamalı kapı ile şekillendirilmiş halidir. Konteynera yükleme yapılırken rahatlık olması açısından tek taraf veya çift taraftan kapılar açılır. Konteynerın içine yükleme yapılır. Flat rack iso yük konteynerı her konteynerda olduğu gibi firmamız Aktim konteyner olarak tüm konteynerları elimizden geldiği kadar 10’luk 20’lik ve 30’luk 40’lık ve 45’lik modellerini bulundurmaktayız. Flat rack iso yük konteyner ise yanları ve yüksekliği içine konulacak ürüne göre şekil alabilen boş konteynerlardır. Sadece iki dar taraftan germe işlemini yapabilmek adına duvarları vardır.10’luk konteyner ise gemilerde karada ofis olarak veya deprem ile ilgili hırdavat malzemelerinin içine konabileceği devlet dairelerinin belediyelerin çok fazla tercih ettiği konteyner çeşididir. Bunlarında ölçüleri 2.40×3.00 m’dir. Diğer iso yük konteynerı soğutulu konteynerdir. Bu iso yük konteynerlarının muhtelif çeşitleri vardır. Aktim konteyner firması olarak sıfır ve ikinci el olarak reefer konteynerlarında (soğutuculu) kiralama ve satışını yapmaktayız. Satış öncesi konteynerın bakımlarını yaptırıp müşterilerimizin istediği soğukluk derecesine göre ayarlatıp müşterimize konteynerları teslim etmekteyiz. Genelde konteynerın kullanım ömrü 50 yıldır. Satılan ikinci el konteynerlar 8 ile 15 yıl arasında değişmektedir. İso yük konteynerları sıfır olarak satıldığı zaman bir yılık veya iki yıllık olarak tek seferlik taşıma ile ülkemize giren konteynerlardır. Aktim konteyner firması olarak bizler bu konteynerlara one way iso yük konteynerları demekteyiz. Bu konteynerlar bazı müşterilerimizin düşündüğü gibi evimizdeki mobilya tarzı eşyalar değildir. Bu konteynerlar Türkiye’de ki limanlara gelen kadar indirilip kaldırılmaktadır. Ülkemize giriş yapıldığında

İso yük konteynerları üzerinde ufak tefekte olsa çöküntü ve darbeler oluşmaktadır. Buna Aktim konteyner firması olarak yapabileceğimiz hiçbir şey yoktur. Bu konteynerların boş olarak ağırlıkları 2.50 ton ile 4.50 ton arasında değişmektedir. Taktir edersiniz ki bu konteynerların içi dolu olduğu zaman 20 ile 35 ton arası kapasitesi olduğundan ufak tefek boya çiziklerinin veya çöküntülerinin olması kaçınılmazdır. İso yük konteynerları genelde gri,beyaz,kırmızı,mavi,yeşi renklerde olup bizlerin yurtiçinde revizyon yaparken attığımız boya ile hiçbir alakası yoktur .Orijinal iso yük konteynerlarının boyası güneş ışığından kolay kolay etkilenmez. Çok dayanıklı bir sistemi vardır. Aktim konteyner firması olarak her geçen gün müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına çalışmalarımız devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti bizim için esastır.